top of page

ÚZKOSTI A STRACHY
JAK POMOCI K ODVAZE DĚTEM A DOSPÍVAJÍCÍM?

KDY?

On-line: 7.2.2024

 

OBSAH KURZU 

Přijďte se k nám připojit na webinář, který bude zaměřený na typické dětské strachy. Během věkového rozmezí 3-6 let se děti obvykle potýkají se strachem z bubáků, strašidel, tmy, nadpřirozených věcí nebo nočních můr. Věty jako "Nemusíš se bát, bubáci přece neexistují" často nefungují, a proto se na tomto webináři zaměříme na hravé a kreativní způsoby, jak s těmito strachy zatočit.

Na webináři Vám představíme techniky a přístupy, které podporují děti v jejich odvaze, tvořivosti či dokonce empatii se strašidly. Jednotlivé techniky budou názorně představeny na příkladech kazuistik z terapeutické praxe.

Po absolvování webináře budete rozumět tomu, proč se tyto strachy u dětí ve věku 3-6 let objevují. Získáte vhled do toho, co nefunguje při práci s tímto typem strachů. Nejdůležitější je, že získáte široký repertoár konkrétních technik, které Vám umožní aktivně pracovat s tímto typem obav. Budete také vybaveni znalostmi a nástroji, jak pomoci dětem zpracovat noční můry.

Připojte se k našemu webináři a naučte se, jak podpořit Vaše děti v jejich emocionálním růstu a jak přispět k jejich pohodě. Těšíme se na setkání s Vámi!

LEKTOR KURZU

Mgr. Kateřina Štočková Vavrošová

 

Vystudovala jednooborovou psychologii na FF UK a je absolventkou psychoterapeutického výcviku v Gestalt terapii. Od roku 2013 pracuje na Lince bezpečí jako krizový intervent, vedoucí směny a lektor. Několik let se věnovala tématice domácího násilí v organizacích proFem či v Intervenčním centru Kladno, ve kterém působila na pozici dětského psychologa. Od roku 2020 rozvíjí svou soukromou praxi v psychoterapeutickém centru Hladina, ve kterém se zaměřuje na psychologickou práci s dětmi a dospělými. Vystupovala v podcastech Na tenké Lince a v podcastu Českého rozhlasu Polštář. Profesně se zajímá zejména o práci s úzkostí a léčbu traumatu.

bottom of page