top of page

 SEBEPOŠKOZOVÁNÍ
JAK PŘISTUPOVAT K FENOMÉNU SEBEPOŠKOZOVÁNÍ VE VZTAHU K DOSPÍVAJÍCÍM?

KDY?

On-line: 29.2.2023

 

OBSAH KURZU 

Sebepoškozování je mezi dětmi a dospívajícími stále častějším fenoménem. Tato problematika vzbuzuje hodně otázek, nejistot, obav. Vědět, jak dobře zareagovat, když se sebepoškozování objeví u někoho z našich blízkých, je extrémně důležité.

  • Jak u dítěte poznáte, že se sebepoškozuje a na co dalšího si dát pozor

  • Proč se to dětem děje a jak reagovat, abyste jim pomohli a problému ideálně předešli

  • Praktické metody pro rodiče, aby se necítil jako viník, ale naopak byl dobrým spojencem v boji se sebepoškozováním

 

LEKTOŘI KURZU:

Mgr. Zuzka Kubíková a Mgr. Zuzka Karásková Ulbertová

Zuzana Karásková Ulbertová

je vzděláním psycholožka (Fakulta sociálních studií na Masarykově univerzitě) s dvacetiletou praxí v krizové intervenci a v individuálním poradenství s dětmi, dospívajícími i dospělými. Mnoho let lektoruje kurzy pro pracovníky v pomáhajících profesích. Od ukončení studia absolvovala řadu kurzů a výcviků (kurz Telefonické krizové intervence, chatu a e-mailového poradenství, Základy gestaltterapie a logoterapie, kurz techniky TRE, Motivační rozhovory, relaxačních technik a psychodiagnostických metod).

Zuzana Kubíková

Vystudovala sociální pedagogiku a poradenství na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Absolvovala 3leté vzdělávání v rodinné terapii a výcvik v mediaci, a pak řadu dalších kurzů (Práce s traumatem, kurz telefonické krizové intervence, chatu, e-mailového poradenství, Motivační rozhovory, Práce s časovou osou, základy transakční analýzy a další). Lektoruje kurzy a výcviky pro veřejnost. S klienty pracuje už téměř dvacet let, a to jak individuálně, tak s celými rodinami.

bottom of page