top of page

KOMUNIKACE S KLIENTEM V KRIZI 
(kurz v akreditačním řízení u MPSV)

Drželi se za ruce

Termín: 16.+17.9. a 30.+31.10.2024 
(32 vyučovacích hodin)

Čas konání: vždy 9-16:30
Místo: on-line přes Zoom 
Cena: 8.600,- Kč při přihlášení do 15.5.2024, poté 9.600,- Kč
Počet účastníků: 16

Krize jsou nedílnou součástí života. Dokonce se dají považovat za příležitosti ke změně. Ale jak máme reagovat, pokud jsme přítomní při krizi někoho jiného? Utěšovat, chlácholit? Nebo pomáhá nechat dotyčného jen vypovídat? 

 

Jste odborník/*nice, který/á pracuje v oblasti psychologie, psychoterapie, pedagogiky, zdravotnictví a pracujete s klienty, kteří se dostávají nebo se mohou dostat do krizové situace? Nebo jste rodič, student/*tka nebo pracujete mimo pomáhající profese a zkrátka vás tato oblasti zajímá? A chtěli byste mít nástroje, jak vhodně v krizi pracovat? Zveme vás na náš zážitkový 32hodinový on-line kurz krizové intervence s názvem Komunikace s klientem v krizi, který vedou zkušení lektoři a terapeuti.  

OBSAH KURZU:

  • co je krize, jak ji poznáte

  • co v krizové situaci pomáhá a co ne

  • zdroje, ze kterých se v krizi dobře čerpá

  • náležitosti dobrého settingu s člověkem v krizi

  • fáze krize a na co v nich určitě nezapomeňte

  • kdy klienta poslat do jiné služby a jaké služby vlastně existují 

  • náročné projevy klienta a jak na ně vhodně reagovat 

  • klient se sebevražedným chováním 

  • spousta kazuistik, modelací vašich i lektorů, které vás vtáhnou 

PRO KOHO JE KURZ URČEN

Kurz je určen pro odbornice a odborníky z oblasti psychoterapie, psychologie, sociální práce, zdravotnictví, pedagogiky či jiné pomáhající profese, ale i pro laiky, které toto téma zajímá. 

 

LEKTOŘI KURZU

Mgr. Zuzana Tupá

 

Vystudovala sociální práci, sociální pedagogiku a psychosociální studia na HTF UK. Je absolventkou psychoterapeutického výcviku INSTEP v integrativním gestaltu. Od roku 2009 působila na Lince bezpečí jako konzultantka telefonní krizové linky, chatové krizové linky a působila také v e-mailové poradně a dále jako vedoucí směny a vedoucí projektu Linka bezpečí ve vaší třídě. Zkušenosti má také z Pražské linky důvěry a z práce s lidmi s duševním onemocněním. Od roku 2019 se věnuje soukromé praxi, aktuálně v Centru terapie a vzdělávání veřejnosti Interse. 

Mgr. Michal Kniha

Michal Kniha je terapeut, mediátor a lektor. Vystudoval speciální pedagogiku na na UK. Absolvoval výcvik ve skupinové psychoanalytické psychoterapii, nyní je ve výcviku v poradenství pro děti a rodiny a psychoterapii dětí na Institutu dětského poradenství a terapie. Již 20 let se pohybuje v oblasti pomáhajících profesích. Působil jako sociální pracovník v sociálních službách, krizový intervent na linkách důvěry a jako terapeut a mediátor v soukromé praxi.

Michal Kniha_edited.jpg
Zuzana Tupá_edited_edited.png
bottom of page