top of page

DĚTSKÉ STRACHY
JAK ZACHÁZET S DĚTSKÝMI FANTAZIJNÍMI STRACHY?

KDY?

On-line: 3.4.2024

 

OBSAH KURZU 

 

Připojte se k webináři, který bude zaměřený na práci s úzkostmi u dětí a dospívajících. S úzkostí se potýká stále více lidí, včetně mladé generace. Dlouhodobá úzkost je přitom nepříjemným stavem, který může omezovat děti ve svých zážitcích a osobním růstu.

Během této online přednášky budeme prozkoumávat běžné strachy a úzkosti, se kterými se děti a dospívající potýkají. Společně se podíváme na to, jak se tyto úzkosti projevují a jaký mají vliv na jejich život.

Na poutavých metaforách mozku si vysvětlíme, proč některé techniky zvládání úzkostí nefungují a jiné ano. Získáte konkrétní návrhy a strategie, jak efektivně komunikovat a pracovat s dětmi, které trápí úzkost, a čemu se naopak vyvarovat, abychom celou situaci ještě nezhoršili.

Dále budeme mluvit o tom, kdy je vhodný čas vyhledat odbornou pomoc.

Na konci webináře se uskuteční diskuzní část, kde budete mít příležitost položit otázky, které Vás zajímají. Budeme se těšit!

 

LEKTOR KURZU

Mgr. Kateřina Štočková Vavrošová

 

Vystudovala jednooborovou psychologii na FF UK a je absolventkou psychoterapeutického výcviku v Gestalt terapii. Od roku 2013 pracuje na Lince bezpečí jako krizový intervent, vedoucí směny a lektor. Několik let se věnovala tématice domácího násilí v organizacích proFem či v Intervenčním centru Kladno, ve kterém působila na pozici dětského psychologa. Od roku 2020 rozvíjí svou soukromou praxi v psychoterapeutickém centru Hladina, ve kterém se zaměřuje na psychologickou práci s dětmi a dospělými. Vystupovala v podcastech Na tenké Lince a v podcastu Českého rozhlasu Polštář. Profesně se zajímá zejména o práci s úzkostí a léčbu traumatu.

bottom of page