top of page

KLINICKÁ PSYCHOLOGIE- 
VŠE NA CO JSTE SE BÁLI ZEPTAT
A PROČ V NÍ (NE)PRACOVAT

Termín: 14. a 21.2.2024
Čas konání: 19-21 hod. 
Forma: on-line přes Zoom
Cena: 1.200,- Kč
Počet účastníků: 23/běh

Dva na sebe navazující večery s klinickými psychology v menší diskuzní skupině určené pro všechny, kteří uvažují o práci v klinice, mají z ní obavy, jsou zvědaví a chtějí se dozvědět více.

Nejen pro studenty, kteří o klinice slyšeli spoustu informací a jde jim z toho hlava kolem, váhají a neví, jestli se do ní pustit.

  • Je to „v klinice“ opravdu strašné?

  • K čemu je školitel?

  • Vyhodí od atestace každého?

  • Proč pracovat za hrozně málo peněz, když si můžu hned po škole otevřít poradenskou praxi, dělat stejnou práci a vydělávat mnohem víc?

  • A za kolik že klinici vlastně pracují?

  • A co jste na povinných praxích neviděli, protože jste přišli v 9 a ve 12 šli domů a co se dělo ve chvílích, kdy jste slyšeli "sem vás nemůžu vzít, čtěte si testové příručky".

  • A jak to celé souvisí s psychoterapií a je nutné nebo užitečné být klinik, abych pracoval jako psychoterapeut?


Vítáme všechny, kteří se chtějí dozvědět, proč nikdo nebere pacienty "na pojišťovnu", co celé to "na pojišťovnu" znamená a jestli můžete být na pojišťovnu i vy. Je to celé jen otravná cesta, která zdržuje od psychoterapie a pomáhání lidem, nebo se na ní naučím i něco použitelného. 

Oběma večery budou provázet kliničtí psychologové, kteří již nežijí svůj idealizovaný sen, ale ani se netopí v deziluzi, které mohou provázet začátky v klinice. Po letech mají určitý odstup, z kliniky nezběhli a stále ji dělají na plný úvazek.

PROGRAM

  • Proč do kliniky - mýty a obavy

  • Předatestační příprava - kde, proč a kolik mě to celé bude stát (školitel, akreditace, semináře, výkony, zkouška)

  • Zdravotnická zařízení a co v nich klinici dělají (nemocnice nebo ambulance; klienti nebo pacienti)

  • Legislativa a profesní sdružení (zákony a hranice profese, AKP, IPVZ, ČPstS, ČAP)

  • Otevřeně o platech a práce na pojišťovnu

  • Klinika a psychoterapie (Výcvik a jaký)

  • Kurzy (A jak je vybírat a jak neplatit za všechno)

  • Diagnostika a její užitečnost

LEKTOŘI KURZU

Mgr. PAVLA HODKOVÁ

 

- klinická psycholožka se zkouškou ze systematické psychoterapie, psychoanalytická psychoterapeutka, majitelka zdravotnického zařízení – ordinace klinické psychologie, částečně stále zaměstnána v nemocnici. Svou psychosociální, posléze psychologickou kariéru začínala v občanském sdružení lidí s chronickým onemocněním, předatestační přípravu absolvovala v nemocnici na různých odděleních (pediatrie, dětská psychiatrie, chirurgie, pneumologie). Dva výcviky má ukončené, nyní pokračuje ve třetím výcviku. Po atestaci pracovala nějaký čas v soukromé praxi na přímou platbu, poté se dostala ke zdravotnickému zařízení a smlouvám s pojišťovnami. Je více zaměřena psychoterapeuticky, nicméně je vděčná za to, co se během předatestační přípravy naučila z diagnostiky a psychopatologie. V klinické praxi pracuje už třináct let.

Mgr. TOMÁŠ KUFA

 

- klinický psycholog, psychoanalytický psychoterapeut a školitel předatestační přípravy. Začínal ve středně velké psychiatrické nemocnici, kde prošel asi 10 odděleními, poté se přesunul do soukromého psychoterapeutického sanatoria, věnoval se stacionáři a ambulanci; nakonec se vrátil do fakultní nemocnice na lůžková psychiatrická oddělení a trochu do ambulance, atestoval z klinické psychologie i psychoterapie a z nemocnice neodešel, předatestační přípravu má v relativně živé paměti. Věnuje se rovněž soukromé praxi. Na půl plynu studuje PhD. Je mu velmi blízká diagnostika i psychoterapie, absolvoval komplexní psychoterapeutický výcvik a nyní pokračuje v dalším. V klinické praxi pracuje na plný úvazek jedenáctým rokem.

Pavla_fotka_edited.jpg
png_edited_edited.jpg
bottom of page