top of page

SLUŽBY

Terapie dospělí

Terapie děti & dospívající

Akutní pomoc & krizová intervence

Poruchy přijmu potravy a sport

Rodinná terapie

Online terapie

Nevíte koho si vybrat?

V našem centru se snoubí rozmanitost zkušeností a znalostí, díky pečlivě vybranému týmu odborníků. Individuální styl práce každého člena vychází z jiného zaměření a terapeutického výcviku. Některé prvky psychologického poradenství a terapie jsou nám všem ale společné. Například to, že sezení trvá 50 min a všichni jsme vázáni mlčenlivostí, abyste se cítili v bezpečí.

Po vzájemné domluvě máte také možnost docházet pravidelně. Obsah terapie je však něco, co je již ryze individuální a souvisí s vaší životní situací.

 

Často k nám dochází lidé, kteří pociťují v životě diskomfort v oblasti sociálních vztahů, životní pohody, zdraví, v situaci ztráty zaměstnání, úmrtí blízkého člověka, v těžké životní situaci, v procesu rozhodování atd.

 

Můžete se na nás obrátit i v rámci seberozvoje a práce na osobním růstu. Stejně tak můžete s námi pracovat na zvládnutí projevů duševního onemocnění diagnostikovaného psychiatrem. S Vámi, našimi klienty nacházíme vhodné metody či techniky práce s respektem k Vašim potřebám a situaci formou nabídky.

​Děti a dospívající přicházejí do terapie nejčastěji přes prvotní impulz rodičů. Na terapii obvykle přijdou nejprve společně a po úvodním nastavení spolupráce dochází již sami. Poradíme si s tématy jako je deprese, úzkosti, školní fobie, sebepoškozování, poruchy přijmu potravy, hledání vlastní identity a LGBT+ tématiky.

Při konzultacích s dětmi a dospívajícími se často užívá hravých, kresebných a imaginativních technik a rozhovor.

Někdy je situace tíživá v aktuální chvíli a Vy si potřebujete promluvit hned a krátkodobě či jednorázově.V Interse jsme na tuto skutečnost mysleli a oslovili jsme krizové interventy, konkrétně psychology pomáhající v akutní situaci.

 

Můžete se na ni objednat skrze rezervační systém, a najít vhodné krátkodobé řešení, další nasměrování či psychickou úlevu od probíhajícího stresu.

 

Ideální je tato forma pomoci I pro ty z Vás, kteří si nejste jisti, jestli chcete docházet na dlouhodobější individuální terapii

Do terapie přicházejí obvykle adolescenti a dospělí s potížemi především s nespokojeností se sebou, svým tělem, perfekcionismem, vysokými nároky na sebe samého. Sport a vztah k jídlu spolu neodmyslitelně souvisí.

 

Díky letité zkušenosti si uvědomujeme, že počet lidí s poruchami příjmu potravy se neustále zvyšuje, a proto se na nás neváhejte obrátit, jsme tu proto, abychom Vám pomohli.

 

Práce bývá obvykle multioborová, jsme navázání na spolupráci nutričních terapeutů a lékařů.

Víme, že forma rodinné terapie je velmi účinná a jsme proto hrdí, že ji v Interse můžeme nabídnout. Představuje práci s celým rodinným systémem.

 

Cílem rodinné terapie je posílit a podpořit, co je pro rodinu funkční a užitečné.

Individuální terapie online formou je v dnešní době velmi populární především pro její dosah a zároveň účinnost srovnatelnou s terapiemi naživo. V Interse nabízíme možnost připojit se odkudkoli chcete s našimi kolegy online. Dobrou zkušenost máme z individuálních konzultací i i při řešení potíží nespavosti metodou KBT.

​V případě, že si nejste jistí, na kterého terapeuta se obrátit, nebojte se nám napsat a my se Vám sami ozveme.

bottom of page