top of page

JAK ZVLÁDAT STAVY ÚZKOSTI 

Termín: 18.5.2024
Čas konání: 9-16:30
Místo: naživo na Praze 3
Cena: 2.700,- Kč
Počet účastníků: 16

„Úzkost zná v určité podobě mnohý z nás - ať už ji jasně pojmenujeme, nebo jen nejasně popisujeme. Prožitky úzkosti významně působí na naši duši i tělo - způsobuje napětí, ohrožuje, ruší, zasahuje nás v jádru našeho bytí...

Pouze ten, kdo se nesnaží před úzkostí utéct, kdo se jí aktivně postaví, může ji proměnit v pozitivní životní sílu.“

  -Verena Kast

Jste odborník/odbornice, který/á pracuje s klienty, u nichž se objevuje úzkost? Chtěli byste mít nástroje, jak s úzkostí účinně pracovat? Chtěli byste vědět, jak předejít úzkostným stavům? A chtěli byste mít vodítka, kdy poznáte, že je třeba klienta poslat k dalším odborníkům? Zveme vás na náš osmihodinový kurz, kde se budeme věnovat úzkosti v její teorii i praxi.  

 

OBSAH KURZU:

  • porozumění symptomu úzkosti: nejčastější příčiny, spouštěče a projevy úzkosti

  • identifikace neúčinných strategií

  • nácvik konkrétních technik ke snížení úzkosti

  • jak pracovat s motivací úzkostných klientů

  • možnosti prevence vzniku úzkostných stavů

  • kdy je čas navštívit psychologa/psychiatra

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Kurz je určen pro odbornice a odborníky z oblasti psychoterapie, psychologie, krizové intervence, sociální práce, pedagogiky či jiné, kde přicházíte do kontaktu s klienty ve stavech úzkosti.

 

LEKTOŘI KURZU

Mgr. Kateřina Štočková Vavrošová 

 

Vystudovala jednooborovou psychologii na FF UK a je absolventkou psychoterapeutického výcviku v Gestalt terapii. Od roku 2013 pracuje na Lince bezpečí jako krizový intervent, vedoucí směny a lektor. Několik let se věnovala tématice domácího násilí v organizacích proFem či v Intervenčním centru Kladno, ve kterém působila na pozici dětského psychologa. Od roku 2020 rozvíjí svou soukromou praxi v psychoterapeutickém centru Hladina, ve kterém se zaměřuje na psychologickou práci s dětmi a dospělými. Vystupovala v podcastech Na tenké Lince a v podcastu Českého rozhlasu Polštář. Profesně se zajímá zejména o práci s úzkostí a léčbu traumatu.

Mgr. et Mgr. Karel Straka

Vystudoval jednooborovou psychologii na FF UK a právo na PF UK v Praze a je frekventantem psychoterapeutického výcviku Integrace v psychoterapii. Pracovní zkušenosti sbíral na Lince bezpečí, kde začínal jako krizový intervent a později jako vedoucí směny a lektor. V Národním ústavu duševního zdraví byl součástí týmu včasné psychologické podpory pro klienty s psychotickými i jinými duševními potížemi. Od roku 2021 působí v Centru Hladina, kde poskytuje psychologické poradenství dospělým klientům. V terapeutické praxi se zaměřuje zejména na práci s úzkostí, stresem a sebehodnotou.

DSCF1192 kopie.jpg
bottom of page